Surfacesens AB

Organisationsnummer
556987-7326
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2014-10-27
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Koncernstruktur

Koncernkopplingar enligt Bolagsverkets registrerade moder-/koncernmoderuppgifter.

Företaget har sin huvudsakliga verksamhet inom primärvårdsmottagningar med läkare m.m. i Särö. Företaget grundades 2014.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 1,8 miljoner kronor (2025) med ett positivt årsresultat. Bolaget tillhör den övre kvartilen i sin bransch med 4 288 jämförbara företag. Bolaget hade 1 anställda enligt senaste bokslutet. Surfacesens AB är en del av Surfacesens AB-koncernen.

Adress

Postadress: Ekebovägen 2e
42942 Särö

Besöksadress: EKEBOVÄGEN 2 E
42942 Särö

Företag i Kungsbacka · Företag i Hallands län

Verksamhet

Bransch: Primärvårdsmottagningar med läkare m.m. (SNI 86211)

Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom forskning och undervisning inom biomaterial, läkarverksamhet inom öppenvård och tandläkarverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 1,5–3 mkr

Koncernmoder: Surfacesens AB (556987-7326)

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
+21,2 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
37,9 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
97,3 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
85,1 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
32,3 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 1,8 mkr 691 tkr 1,8 mkr 6,5 mkr 5,5 mkr 1
2024 1,5 mkr 710 tkr 1,5 mkr 5,7 mkr 5,2 mkr 1
2023 925 tkr 117 tkr 1,4 mkr 5,3 mkr 4,7 mkr 1
2022 1,1 mkr 302 tkr 1 mkr 4,9 mkr 4,4 mkr 1
2021 1 mkr 325 tkr 1,4 mkr 4,8 mkr 3,9 mkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
+15,8 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 0,5 1 1,5 1 1,1 0,9 1,5 1,8 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 1,4 1 1,4 1,5 1,8 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst

Branschjämförelse

Surfacesens AB jämfört med 4 301 andra bolag i samma bransch (primärvårdsmottagningar med läkare m.m.).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 1,8 mkr 0 tkr 242 tkr 1,1 mkr Övre kvartil
Anställda 1 0 0 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Surfacesens AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Surfacesens AB

Vad gör Surfacesens AB?
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom forskning och undervisning inom biomaterial, läkarverksamhet inom öppenvård och tandläkarverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns Surfacesens AB?
Surfacesens AB har sin verksamhet i SÄRÖ, Kungsbacka, Hallands län. Adress: Ekebovägen 2e, 42942 SÄRÖ.
När grundades Surfacesens AB?
Surfacesens AB grundades 2014 och har organisationsnummer 556987-7326.
Vad omsätter Surfacesens AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Surfacesens AB 1,8 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Surfacesens AB?
Organisationsnumret för Surfacesens AB är 556987-7326. Bolagsformen är Aktiebolag.