Tandvision AB

Organisationsnummer
559086-4137
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2019-04-09
F-skatt
Registrerad
Moms
Ej registrerad

Tandvision AB har sin huvudsakliga verksamhet inom tandläkarverksamhet i Skarpnäck. Företaget grundades 2016.

2024 omsatte bolaget 3,7 miljoner kronor och resultatet var positivt. Omsättningen ligger över branschens median (2 640 bolag i jämförelsen). Antalet anställda uppgick senast till 2 personer.

Adress

Postadress: Pilottorget 8
12832 Skarpnäck

Besöksadress: PILOTTORGET 8
12832 Skarpnäck

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Tandläkarverksamhet (SNI 86230)

Tandläkarklinik.

Omsättningsintervall: 3–5 mkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
+37,9 %
jämfört med 2023
Rörelsemarginal
23,0 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
13,7 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
33,1 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
24,0 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2023
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 3,7 mkr 849 tkr 505 tkr 6,4 mkr 2,1 mkr 2
2023 2,7 mkr 130 tkr 176 tkr 3,7 mkr 1,7 mkr 2
2022 3,6 mkr 1 mkr 634 tkr 4,2 mkr 2 mkr 2
2021 3,9 mkr 1,6 mkr 970 tkr 4,2 mkr 2 mkr 2
2020 4,8 mkr 2 mkr 1,1 mkr 3,2 mkr 1,7 mkr 2

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2020–2024
−6,2 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 1 2 3 4 5 4,8 3,9 3,6 2,7 3,7 SENAST ÅRETS RESULTAT · MNKR 0 1,1 1 0,6 0,2 0,5 20202021202220232024
Omsättning Årets vinst

Branschjämförelse

Tandvision AB jämfört med 2 647 andra bolag i samma bransch (tandläkarverksamhet).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 3,7 mkr 18 tkr 1,9 mkr 5,7 mkr Över median
Anställda 2 0 1 4 Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Tandvision AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Tandvision AB

Vad gör Tandvision AB?
Tandvision AB är verksamt inom tandläkarverksamhet (SNI 86230).
Var finns Tandvision AB?
Tandvision AB har sin verksamhet i SKARPNÄCK, Stockholm, Stockholms län. Adress: Pilottorget 8, 12832 SKARPNÄCK.
När grundades Tandvision AB?
Tandvision AB grundades 2019 och har organisationsnummer 559086-4137.
Vad omsätter Tandvision AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Tandvision AB 3,7 miljoner kronor. Bolaget hade 2 anställda.
Vad är organisationsnumret för Tandvision AB?
Organisationsnumret för Tandvision AB är 559086-4137. Bolagsformen är Aktiebolag.