Two Steps Ahead AB

Organisationsnummer
559464-8353
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2024-03-28
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har bedrivits sedan 2023 och bolaget har sin huvudsakliga verksamhet inom konsultverksamhet avseende företags organisation i Stockholm. Det finns 18981 företag med liknande verksamhet i Stockholm.

2024 omsatte bolaget 1,4 miljoner kronor och resultatet var positivt. Two Steps Ahead AB ligger över 75:e percentilen i branschen jämfört med 60 151 andra svenska aktiebolag. Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 2 personer.

Adress

Postadress: Norrtullsgatan 17
11329 Stockholm

Besöksadress: NORRTULLSGATAN 17
11329 Stockholm

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200)

Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom teknik och digitalisering samt därmed förenlig verksamhet

Omsättningsintervall: 1,5–3 mkr

Bokslut och nyckeltal

Rörelsemarginal
7,1 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
5,5 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
19,1 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
75,5 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 1,4 mkr 99 tkr 77 tkr 535 tkr 102 tkr 2

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Branschjämförelse

Two Steps Ahead AB jämfört med 60 312 andra bolag i samma bransch (konsultverksamhet avseende företags organisation).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 1,4 mkr 0 tkr 207 tkr 1,2 mkr Övre kvartil
Anställda 2 0 0 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Two Steps Ahead AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Two Steps Ahead AB

Vad gör Two Steps Ahead AB?
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom teknik och digitalisering samt därmed förenlig verksamhet
Var finns Two Steps Ahead AB?
Two Steps Ahead AB har sin verksamhet i STOCKHOLM, Stockholm, Stockholms län. Adress: Norrtullsgatan 17, 11329 STOCKHOLM.
När grundades Two Steps Ahead AB?
Two Steps Ahead AB grundades 2024 och har organisationsnummer 559464-8353.
Vad omsätter Two Steps Ahead AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Two Steps Ahead AB 1,4 miljoner kronor. Bolaget hade 2 anställda.
Vad är organisationsnumret för Two Steps Ahead AB?
Organisationsnumret för Two Steps Ahead AB är 559464-8353. Bolagsformen är Aktiebolag.