Visselmyra Fastighet AB
Visselmyra Fastighet AB har sin huvudsakliga verksamhet inom lokalvård i Linköping. Verksamheten har bedrivits sedan 2011. Det är ett av 13 företag inom lokalvård i Motala.
2024 omsatte bolaget 2,1 miljoner kronor med ett positivt årsresultat. Antalet anställda uppgick senast till 4 personer.
Adress
Postadress: Tornbyvägen 3
58273 Linköping
Besöksadress: TORNBYVÄGEN 3
58273 Linköping
Verksamhet
Bransch: Lokalvård (SNI 81210)
Aktiebolaget ska bedriva fastighetsförvaltning, städning och därmed förenlig verksamhet.
Omsättningsintervall: 1,5–3 mkr
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- +64,4 % jämfört med 2023
- Rörelsemarginal
- 13,4 % rörelseresultat / omsättning
- Vinstmarginal
- 10,7 % årets resultat / omsättning
- Soliditet
- 40,8 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- 66,9 % årets resultat / eget kapital
- Anställdtillväxt
- +100,0 % jämfört med 2023
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,1 mkr | 277 tkr | 220 tkr | 807 tkr | 329 tkr | 4 |
| 2023 | 1,3 mkr | 6 tkr | 5 tkr | 403 tkr | 109 tkr | 2 |
| 2022 | 1,1 mkr | 43 tkr | 34 tkr | 380 tkr | 104 tkr | 2 |
| 2021 | 617 tkr | 28 tkr | 21 tkr | 308 tkr | 69 tkr | 2 |
| 2020 | 899 tkr | −3 tkr | −3 tkr | 269 tkr | 48 tkr | 2 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Omsättning & resultat 2020–2024
+23,0 % CAGR
Omsättning Årets vinst Årets förlust
Branschjämförelse
Visselmyra Fastighet AB jämfört med 3 951 andra bolag i samma bransch (lokalvård).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 2,1 mkr | 398 tkr | 1,5 mkr | 4,1 mkr | Över median |
| Anställda | 4 | 0 | 2 | 6 | Över median |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Carina Lindh Nielsen (f. 1963) Styrelseledamot sedan 2011-12-23
- Michael Sjökvist (f. 1990) Styrelsesuppleant sedan 2011-12-23
Vanliga frågor om Visselmyra Fastighet AB
- Vad gör Visselmyra Fastighet AB?
- Aktiebolaget ska bedriva fastighetsförvaltning, städning och därmed förenlig verksamhet.
- Var finns Visselmyra Fastighet AB?
- Visselmyra Fastighet AB har sin verksamhet i LINKÖPING, Motala, Östergötlands län. Adress: Tornbyvägen 3, 58273 LINKÖPING.
- När grundades Visselmyra Fastighet AB?
- Visselmyra Fastighet AB grundades 2011 och har organisationsnummer 556848-0999.
- Vad omsätter Visselmyra Fastighet AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Visselmyra Fastighet AB 2,1 miljoner kronor. Bolaget hade 4 anställda.
- Vad är organisationsnumret för Visselmyra Fastighet AB?
- Organisationsnumret för Visselmyra Fastighet AB är 556848-0999. Bolagsformen är Aktiebolag.