WW Rör AB

Organisationsnummer
559218-0128
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2019-09-10
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har sin huvudsakliga verksamhet inom värme- och sanitetsarbeten i Gustavsberg. Verksamheten har bedrivits sedan 2019.

Senast rapporterade omsättning uppgick till 1,3 miljoner kronor (2025), och året avslutades med vinst. WW Rör AB hamnar under branschmedianen (4 952 bolag i jämförelsen). Antalet anställda uppgick senast till 1 personer.

Adress

Postadress: Box 34
13421 Gustavsberg

Besöksadress: BOX 34
13421 Gustavsberg

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221)

Bolaget skall utföra installationer och bedriva försäljning av VVS-produkter samt därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 1–1,5 mkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-28,4 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
7,1 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
5,3 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
-75,0 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
-26,8 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
0,0 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 1,3 mkr 94 tkr 70 tkr 348 tkr −261 tkr 1
2024 1,9 mkr −539 tkr −571 tkr 256 tkr −331 tkr 1
2023 1,9 mkr 191 tkr 171 tkr 1,2 mkr 439 tkr 2
2022 3,9 mkr 301 tkr 164 tkr 1,8 mkr 468 tkr 2
2021 3,4 mkr 458 tkr 345 tkr 2 mkr 577 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−20,9 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 1 2 3 4 3,4 3,9 1,9 1,9 1,3 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 345 164 171 −571 70 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

WW Rör AB jämfört med 4 953 andra bolag i samma bransch (värme- och sanitetsarbeten).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 1,3 mkr 942 tkr 2,8 mkr 8,1 mkr Under median
Anställda 1 1 1 4 Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta WW Rör AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om WW Rör AB

Vad gör WW Rör AB?
Bolaget skall utföra installationer och bedriva försäljning av VVS-produkter samt därmed förenlig verksamhet.
Var finns WW Rör AB?
WW Rör AB har sin verksamhet i GUSTAVSBERG, Stockholm, Stockholms län. Adress: Box 34, 13421 GUSTAVSBERG.
När grundades WW Rör AB?
WW Rör AB grundades 2019 och har organisationsnummer 559218-0128.
Vad omsätter WW Rör AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte WW Rör AB 1,3 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
Vem är VD på WW Rör AB?
Wilhelm Carl Peter Westman är verkställande direktör på WW Rör AB.
Vad är organisationsnumret för WW Rör AB?
Organisationsnumret för WW Rör AB är 559218-0128. Bolagsformen är Aktiebolag.