Zion Tech AB

Organisationsnummer
559478-0040
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2024-05-17
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Bolaget startades 2024 och verksamheten verkar inom dataprogrammering i Torslanda.

Omsättningen för 2024 var 687 tkr och resultatet var positivt. Omsättningen ligger över branschens median (19 544 bolag i jämförelsen). Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 1 personer.

Adress

Postadress: Lilleby Kronogård 25
42351 Torslanda

Besöksadress: LILLEBY KRONOGÅRD 25
42351 Torslanda

Företag i Göteborg · Företag i Västra Götalands län

Verksamhet

Bransch: Dataprogrammering (SNI 62100)

Bolaget skall bedriva data- och mjukvaruutveckling, system och nätverks- förvaltning samt konsultverksamhet inom området för utveckling, marknadsanpassning och marknadsföring av administrativa system för databehandling och därmed idka förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: 500–699 tkr

Bokslut och nyckeltal

Rörelsemarginal
2,0 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
1,0 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
62,7 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
21,9 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2024 687 tkr 14 tkr 7 tkr 51 tkr 32 tkr 1

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Branschjämförelse

Zion Tech AB jämfört med 19 679 andra bolag i samma bransch (dataprogrammering).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 687 tkr 0 tkr 567 tkr 1,7 mkr Över median
Anställda 1 0 1 1 Övre kvartil

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Zion Tech AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Zion Tech AB

Vad gör Zion Tech AB?
Bolaget skall bedriva data- och mjukvaruutveckling, system och nätverks- förvaltning samt konsultverksamhet inom området för utveckling, marknadsanpassning och marknadsföring av administrativa system för databehandling och därmed idka förenlig verksamhet.
Var finns Zion Tech AB?
Zion Tech AB har sin verksamhet i TORSLANDA, Göteborg, Västra Götalands län. Adress: Lilleby Kronogård 25, 42351 TORSLANDA.
När grundades Zion Tech AB?
Zion Tech AB grundades 2024 och har organisationsnummer 559478-0040.
Vad omsätter Zion Tech AB?
Enligt det senaste bokslutet (2024) omsatte Zion Tech AB 687 tkr. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Zion Tech AB?
Organisationsnumret för Zion Tech AB är 559478-0040. Bolagsformen är Aktiebolag.