K2 Grillen AB

Organisationsnummer
559449-3958
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2023-09-21
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har bedrivits sedan 2023 och verksamheten driver restaurangverksamhet i Bro.

2025 omsatte bolaget 613 tkr med ett positivt årsresultat. K2 Grillen AB hamnar under branschmedianen (18 377 bolag i jämförelsen).

Adress

Postadress: Köpmanvägen 2
19730 Bro

Besöksadress: KÖPMANVÄGEN 2
19730 Bro

Företag i Stockholm · Företag i Stockholms län

Verksamhet

Bransch: Restaurangverksamhet (SNI 56110)

Restaurang, gatuköksverksamhet.

Omsättningsintervall: 500–699 tkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
-26,0 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
7,7 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
7,7 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
45,9 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
64,4 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 613 tkr 47 tkr 47 tkr 159 tkr 73 tkr 0
2024 828 tkr −44 tkr −44 tkr 97 tkr 26 tkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2024–2025
−26,0 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 200 400 600 800 828 613 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 −44 47 20242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

K2 Grillen AB jämfört med 18 613 andra bolag i samma bransch (restaurangverksamhet).

0
Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 613 tkr 539 tkr 3 mkr 6,7 mkr Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta K2 Grillen AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om K2 Grillen AB

Vad gör K2 Grillen AB?
Restaurang, gatuköksverksamhet.
Var finns K2 Grillen AB?
K2 Grillen AB har sin verksamhet i BRO, Stockholm, Stockholms län. Adress: Köpmanvägen 2, 19730 BRO.
När grundades K2 Grillen AB?
K2 Grillen AB grundades 2023 och har organisationsnummer 559449-3958.
Vad omsätter K2 Grillen AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte K2 Grillen AB 613 tkr.
Vad är organisationsnumret för K2 Grillen AB?
Organisationsnumret för K2 Grillen AB är 559449-3958. Bolagsformen är Aktiebolag.