Kappa Bar Linköping AB

Organisationsnummer
556837-5017
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2026-01-28
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Verksamheten har bedrivits sedan 2011 och bolaget driver restaurangverksamhet i Göteborg. Det finns 2080 företag med liknande verksamhet i Göteborg.

Omsättningen för 2025 var 358 tkr och resultatet var positivt. Omsättningen ligger i den lägre kvartilen jämfört med 18 446 branschkollegor. Vid senaste bokslutet sysselsatte verksamheten 1 personer.

Adress

Postadress: Drakegatan 10
41250 Göteborg

Besöksadress: DRAKEGATAN 10
41250 Göteborg

Företag i Göteborg · Företag i Västra Götalands län

Telefon: 073-8568818

Verksamhet

Bransch: Restaurangverksamhet (SNI 56110)

Bolaget skall bedriva restaurang-, gaming-, e-sportverksamhet och därmed förenlig verksamhet.

Omsättningsintervall: Under 1 tkr

Bokslut och nyckeltal

Rörelsemarginal
6,4 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
5,0 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
11,3 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
26,5 %
årets resultat / eget kapital
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 358 tkr 23 tkr 18 tkr 604 tkr 68 tkr 1
2024 0 tkr −2 tkr 0 tkr 54 tkr 54 tkr 0
2023 0 tkr −6 tkr 0 tkr 54 tkr 53 tkr 0
2022 0 tkr −42 tkr −1 tkr 62 tkr 53 tkr 0
2021 595 tkr 557 tkr 150 tkr 2,1 mkr 1,7 mkr 0

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2021–2025
−39,8 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · TKR 0 200 400 600 595 0 0 0 358 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 150 −1 0 0 18 20212022202320242025
Omsättning Årets vinst Årets förlust

Branschjämförelse

Kappa Bar Linköping AB jämfört med 18 599 andra bolag i samma bransch (restaurangverksamhet).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 358 tkr 540 tkr 3 mkr 6,7 mkr Lägre kvartil
Anställda 1 0 2 5 Under median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Tidigare roller (2)

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Kappa Bar Linköping AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Kappa Bar Linköping AB

Vad gör Kappa Bar Linköping AB?
Bolaget skall bedriva restaurang-, gaming-, e-sportverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Var finns Kappa Bar Linköping AB?
Kappa Bar Linköping AB har sin verksamhet i GÖTEBORG, Göteborg, Västra Götalands län. Adress: Drakegatan 10, 41250 GÖTEBORG.
När grundades Kappa Bar Linköping AB?
Kappa Bar Linköping AB grundades 2011 och har organisationsnummer 556837-5017.
Vad omsätter Kappa Bar Linköping AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Kappa Bar Linköping AB 358 tkr. Bolaget hade 1 anställda.
Vad är organisationsnumret för Kappa Bar Linköping AB?
Organisationsnumret för Kappa Bar Linköping AB är 556837-5017. Bolagsformen är Aktiebolag.