Möre Pizzeria AB

Organisationsnummer
559372-7463
Bolagsform
Aktiebolag
Status
Aktivt
Registrerat
2022-03-28
F-skatt
Registrerad
Moms
Registrerad

Möre Pizzeria AB har sin huvudsakliga verksamhet inom restaurangverksamhet i Söderåkra. Verksamheten har bedrivits sedan 2022.

Omsättningen för 2025 var 4 miljoner kronor, och året avslutades med vinst. Omsättningen ligger över branschens median (18 377 bolag i jämförelsen). Antalet anställda uppgick senast till 4 personer.

Adress

Postadress: Ekesvägen 16
38551 Söderåkra

Besöksadress: EKESVÄGEN 16
38551 Söderåkra

Företag i Torsås · Företag i Kalmar län

Verksamhet

Bransch: Restaurangverksamhet (SNI 56110)

Företaget bedriva restaurangverksamhet med servering och avhämtning.

Omsättningsintervall: 3–5 mkr

Bokslut och nyckeltal

Omsättningstillväxt
+7,6 %
jämfört med 2024
Rörelsemarginal
3,0 %
rörelseresultat / omsättning
Vinstmarginal
1,3 %
årets resultat / omsättning
Soliditet
17,5 %
eget kapital / totala tillgångar
Avkastning på EK
65,1 %
årets resultat / eget kapital
Anställdtillväxt
+33,3 %
jämfört med 2024
År Omsättning Rörelseresultat Årets resultat Summa tillgångar Eget kapital Anställda
2025 4 mkr 120 tkr 54 tkr 474 tkr 83 tkr 4
2024 3,8 mkr 73 tkr 28 tkr 625 tkr 64 tkr 3
2023 3,6 mkr 101 tkr 49 tkr 400 tkr 76 tkr 4
2022 1,9 mkr 39 tkr 28 tkr 503 tkr 53 tkr 4

Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.

Omsättning & resultat 2022–2025
+28,3 % CAGR
Omsättning som linje i övre zonen och årets resultat som staplar i nedre zonen, belopp per år. OMSÄTTNING · MNKR 0 1 2 3 4 1,9 3,6 3,8 4 SENAST ÅRETS RESULTAT · TKR 0 28 49 28 54 2022202320242025
Omsättning Årets vinst

Branschjämförelse

Möre Pizzeria AB jämfört med 18 514 andra bolag i samma bransch (restaurangverksamhet).

Detta bolag P25 (lägre) Median P75 (övre) Position
Omsättning 4 mkr 539 tkr 3 mkr 6,7 mkr Över median
Anställda 4 0 2 5 Över median

Styrelse och företrädare

Aktuella roller

Kundrating

Inga betyg ännu — bli först att betygsätta Möre Pizzeria AB.

Har du varit i kontakt med bolaget? Sätt 1–5 stjärnor per område:

Produkt/tjänst
Prisvärd
Kundservice
Kundbemötande

Vanliga frågor om Möre Pizzeria AB

Vad gör Möre Pizzeria AB?
Företaget bedriva restaurangverksamhet med servering och avhämtning.
Var finns Möre Pizzeria AB?
Möre Pizzeria AB har sin verksamhet i SÖDERÅKRA, Torsås, Kalmar län. Adress: Ekesvägen 16, 38551 SÖDERÅKRA.
När grundades Möre Pizzeria AB?
Möre Pizzeria AB grundades 2022 och har organisationsnummer 559372-7463.
Vad omsätter Möre Pizzeria AB?
Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Möre Pizzeria AB 4,0 miljoner kronor. Bolaget hade 4 anställda.
Vad är organisationsnumret för Möre Pizzeria AB?
Organisationsnumret för Möre Pizzeria AB är 559372-7463. Bolagsformen är Aktiebolag.