Uchral AB
Verksamheten är klassificerat som restaurangverksamhet i Järfälla. Bolaget startades 2021. Stockholm har totalt 3663 företag inom branschen, varav Uchral AB är ett.
Omsättningen för 2025 var 1,1 miljoner kronor och resultatet var positivt. Antalet anställda uppgick senast till 1 personer.
Adress
Postadress: Safirgatan 7
17767 Järfälla
Besöksadress: SAFIRGATAN 7
17767 Järfälla
Verksamhet
Bransch: Restaurangverksamhet (SNI 56110)
Sushi noodle restaurang.
Omsättningsintervall: 1,5–3 mkr
Bokslut och nyckeltal
- Omsättningstillväxt
- -22,7 % jämfört med 2024
- Rörelsemarginal
- 2,0 % rörelseresultat / omsättning
- Vinstmarginal
- 0,5 % årets resultat / omsättning
- Soliditet
- 66,0 % eget kapital / totala tillgångar
- Avkastning på EK
- 0,8 % årets resultat / eget kapital
- Anställdtillväxt
- -50,0 % jämfört med 2024
| År | Omsättning | Rörelseresultat | Årets resultat | Summa tillgångar | Eget kapital | Anställda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,1 mkr | 22 tkr | 5 tkr | 934 tkr | 616 tkr | 1 |
| 2024 | 1,4 mkr | 49 tkr | 47 tkr | 779 tkr | 610 tkr | 2 |
| 2023 | 3 mkr | 10 tkr | 10 tkr | 843 tkr | 563 tkr | 2 |
| 2022 | 2,6 mkr | 529 tkr | 529 tkr | 974 tkr | 554 tkr | 2 |
Belopp i tkr (tusen kronor) där annan enhet ej anges.
Omsättning & resultat 2022–2025
−25,4 % CAGR
Omsättning Årets vinst Årets förlust
Branschjämförelse
Uchral AB jämfört med 18 194 andra bolag i samma bransch (restaurangverksamhet).
| Detta bolag | P25 (lägre) | Median | P75 (övre) | Position | |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1,1 mkr | 537 tkr | 3 mkr | 6,7 mkr | Under median |
| Anställda | 1 | 0 | 2 | 5 | Under median |
Styrelse och företrädare
Aktuella roller
- Amarbold Tuvshinjargal (f. 1995) Styrelsesuppleant sedan 2024-02-29
- Uchral Tuvshinjargal (f. 1986) Styrelseledamot sedan 2021-02-15
Vanliga frågor om Uchral AB
- Vad gör Uchral AB?
- Uchral AB är verksamt inom restaurangverksamhet (SNI 56110).
- Var finns Uchral AB?
- Uchral AB har sin verksamhet i JÄRFÄLLA, Stockholm, Stockholms län. Adress: Safirgatan 7, 17767 JÄRFÄLLA.
- När grundades Uchral AB?
- Uchral AB grundades 2021 och har organisationsnummer 559301-9465.
- Vad omsätter Uchral AB?
- Enligt det senaste bokslutet (2025) omsatte Uchral AB 1,1 miljoner kronor. Bolaget hade 1 anställda.
- Vad är organisationsnumret för Uchral AB?
- Organisationsnumret för Uchral AB är 559301-9465. Bolagsformen är Aktiebolag.